V rodině je asi pět bytů , které musíme pronajímat.

Happy News

Už jsem si na tuto situaci tak zvykl, že mě nic nepřekvapí. Vysvětlím vám, jak to, že máme v rodině asi pět bytů, ale musíme si je pronajímat.

Manželovi rodiče mají vlastní byt a další 3 byty v různých částech města, které pronajímají. A s úsměvem nám vysvětlují, že si na všechen ten majetek za ta léta sami vydělali, takže totéž očekávají od nás. Zřejmě si neuvědomují, že tehdy byty dával stát, byt jste mohli získat i tím, že jste pracovali například v továrně. A dnes je velmi těžké si na vlastní byt našetřit. Moji rodiče, abych byl upřímný, také nejsou jiní. Než babička zemřela, odkázala mi svůj byt, ale v té době jsem byla ještě malá, a tak se rodiče rozhodli, že až do mých osmnácti let budou babiččin byt pronajímat. Teď už jsem dospělá a rodičům se peníze, které každý měsíc dostávali, moc líbily, takže mě tam bydlet nenechali.

S manželem si už několik let pronajímáme byt. Je to garsonka, do které jdou skoro všechny naše peníze. Byly doby, kdy jsme si sotva mohli dovolit jíst. A teď jsem na mateřské dovolené a dostávám almužnu. Manžel se také snaží vydělávat, má dvě zaměstnání. Jenže teď je k dobrému výdělku potřeba vzdělání, a to on nezískal. Hned po škole šel na vojnu a pak jsme se seznámili, takže na studium nebyl čas.

Je velmi frustrující, že mě máma skoro každý týden žádá, abych jí pomohla vybrat nové šaty nebo halenku, a já nemám dost peněz na vitamíny a ovoce, když jsem těhotná. Také neustále trvá na tom, že bychom měli být finančně nezávislí. Myslí si, že bychom jí a jejímu otci měli pomáhat, protože chtějí cestovat po světě a tak dále.

Tento přístup našich rodičů se mi samozřejmě velmi nelíbí. Mají všechno a ještě víc, ale svým dětem pomáhat nechtějí. Chápu, že nemusí , ale když je příležitost, proč to neudělat? Takový přístup k dětem vůbec nechápu, takže v budoucnu svým dětem určitě dám všechno a ještě víc.

Můj manžel a moji přátelé a známí se nás snaží uklidnit tím, že jednou zdědíme velký majetek. Ale abych byla upřímná, jsem tak rozhořčená, že už od nich nic nechci . Ať si ty byty vezmou s sebou do toho světa.

 

Rate article
Add a comment