Není chudý, chce všechno pro sebe.
Dobrý den, milí lidé.
Chci se s vámi podělit o svůj příběh, protože doufám, že se vám uleví. V posledních měsících jsem toho měla hodně na srdci a potřebovala jsem si vylít duši.
Před více než 20 lety jsem se přestěhovala do Španělska. S manželem jsme založili rodinu a máme dvě úžasné děti.
Díky Bohu jsme zdraví, pracujeme a nic nám nechybí. Bolesti hlavy začaly asi před půl rokem, když zemřel tatínek…
Maminka už s námi není skoro dva roky. Můj bratr, který žije v nedalekém městě, se najednou rozhodl, že všechny vesnické nemovitosti jsou právem jeho.
Nejdřív mě jeho drzé chování šokovalo, pak jsem se mu snažila domluvit, ale marně.
Stále mi opakoval, že jsem už dvacet let v zahraničí a on se stará spíš o naše rodiče, a to ho opravňuje k tomu, aby vše zdědil – dvoupatrový dům s obrovským dvorem a několik polí.
Špatné je, že existují i papíry, podle kterých všechno zdědí on.
Nemůžu skrývat duši, on se o ty naše staral víc, dokud byli naživu.
Jezdila jsem domů na prázdniny a každé léto asi na měsíc. Nevěřím však, že by máma s tátou odkázali všechno bratrovi a mně nic. Pořád si myslím, že Assen všechno předstíral, a proto se teď tak ošklivě hádáme…
Nechápejte mě špatně, já na ty peníze nesahám, ale jde o princip. Ten chlap se už tak zbláznil, že chce víc a víc….
Má několik úspěšných firem, o peníze nemá nouzi, dovolí si spoustu věcí. Jsem rád, že je úspěšný, jsem rád, že má finanční možnosti, ale nechápu, proč je hromadí.
Je pravda, že jeho žena potřebuje víc peněz… Je to jedna z těch “vdolečků”, kteří si dvakrát nevezmou stejné šaty. Nemá ani den praxe a žije z jeho peněz.
Mají jedno dítě a on, chudák, vídá víc chův než vlastních rodičů.
Před pár týdny jsem našla slušného právníka a přemýšlím, že se budu domáhat svých práv!
Nejdřív jsem si říkala, že nemá smysl si ničit nervy, ale kde proboha vezme někdo jídlo z mého talíře!
To, že žiju v zahraničí, ještě automaticky neznamená, že jsem milionář.
Ano, mám peníze, ale nakonec jsem si je tvrdě vydřel. A za každou věc, kterou jsem si koupil, jsem se připravil o něco jiného – rodinnou dovolenou na exotických místech, spánek, něco jiného.
Upřímně doufám, že dostane rozum a budeme spolu vycházet, ale je to nepravděpodobné… Zřejmě jsem jediná, kdo si myslel, že jsme si blízcí jen proto, že jsme příbuzní.
Přesto doufám, že všechno dopadne co nejlépe pro nás všechny!







