Podle mých přátel jsem nepořádný člověk. Protože raději jdu na procházku, než abych uklízela svůj byt.

Happy News

Všichni moji přátelé a známí si myslí, že jsem nepořádná. Celé to spočívá v tom, že když se rozhoduji mezi úklidem a procházkou, vyberu si to druhé. Řeknu vám proč.

No, je to proto, že si nemyslím, že je důležité mít doma neustále uklizeno. Drhnout každý den podlahy a všechny povrchy nebo si každou hodinu mýt ruce není nic pro mě.

Podle mého názoru péče o sebe začíná uvnitř. Můj domov je podle mé definice čistoty vždy čistý. Věci se nikde nepovalují, nábytek a povrchy jsou čisté.

Pravidelně se zbavuji všech nepotřebných věcí. Věřím, že nemá smysl uchovávat věci, které nepoužíváte.

Jednou týdně vytřu podlahu a utřu prach, to mi stačí. Žiji sama, takže nepotřebuji uklízet častěji.

Ale ráda chodím ven. Před večeří a večer, než jdu spát. O víkendech si raději zajdu do kina, na koncert nebo na nějakou zajímavou akci, než abych se věnovala generálnímu úklidu.

Když jsem o svém životním postoji vyprávěla přátelům při návštěvě kavárny, řekli, že jsem nepořádná. Samozřejmě to nebylo řečeno ve zlém, ale přesto. V takových chvílích raději mlčím. Raději se starám o sebe, o svůj vnitřní stav, než abych uklízela už tak uklizený byt. Člověk musí uklízet tam, kde je špinavý. A tam, kde je čisto, se to dělat nemusí. Co si o tom myslíte vy?

 

Rate article
Add a comment