Už to vím – bez peněz není štěstí.

Happy News

Když jsem byla malá, rodiče mě učili, že peníze nejsou tak důležité.

Můžeš být šťastný i bez nich, pokud máš přátele a někoho, kdo tě má rád.

Věřila jsem jim, dokud jsem nevyrostla a nepostavila se realitě.

Vzala jsem si Ivana, milovali jsme se a nemohli jsme se jeden bez druhého obejít.

Jedno po druhém se nám rodily děti a dům byl plný jejich smíchu.

O přátele jsme neměli nouzi.

Často jsme se navštěvovali a setkávali se na dovolených.

Postupně se však všechno změnilo.

Ivana propustili a nám zůstal jen můj plat.

Návštěvy jsme rozkládali a vyhýbali se pozvání k nám domů, protože jsme měli sotva na zaplacení účtů a jídlo.

Stále méně jsme se usmívali.

Žádné štěstí
Bez peněz není štěstí

A můj manžel, který je veselý a zívající člověk, jako by ztratil vtip.

Po několika měsících se mu podařilo najít práci na stavbě jako údržbář, ale dostával minimální mzdu a moc se toho nezměnilo.

Neustále jsme si utahovali opasky.

Doma jsme nemluvili o ničem jiném než o tom, co ušetříme a o co se připravíme.

Protože musíme dětem kupovat nové tenisky.

Já, která jsem vždycky milovala hezké oblečení a dobrou kosmetiku, jsem se naučila nakupovat v second handech a ve výprodejích.

Už nehledím na kvalitu, ale na cenu.

Nesnáším vůni pracího prášku, levného mýdla v koupelně, deodorantu za 1,50. To je pro mě hrozné.

Spolu s nimi začínám nenávidět Ivana, který nedělá nic pro zlepšení naší situace.

Je rezignovaný a jen krčí rameny.

Nemohl nic dělat a my jsme v téhle situaci nebyli jediní.

Zlobím se i na rodiče, že mě nenaučili správnému postoji k penězům, bohužel mě netlačili k tomu, abych si je vydělal.

Protože možná nejsou tím nejdůležitějším, ale jejich nedostatek peněz zabil lásku a vyhnal štěstí z mé rodiny.

 

Rate article
Add a comment